CZ
UFO Vertical Sprint logo
08.09.2018, AZ Tower Vertical Sprint, Brno

Organizer Contact Details:
Storm promotion, s.r.o, Štefánikova 1
811 06 Bratislava, info@ufoverticalsprint.sk

Join us on Facebook

Brno bude opět dějištěm běhu na nejvyšší budovu v Česku. Počet závodníků je limitovaný na 300 běžců!

Příležitostní, ale i profesionální sportovci budou mít i tento rok jedinečnou šanci změřit svoje síly v unikátním běhu do schodů. V sobotu 8. září 2018 se v největším městě na Moravě uskuteční 5. ročník závodu AZ Tower Vertical Sprint, v rámci kterého budou muset soutěžící vyběhnout po schodech na nejvyšší budovu v České republice - AZ Tower v Brně. Soutěžící čeká výzva v podobě 35 poschodí a přesně 700 schodů. Přihlásit se mohou všichni nadšenci sportu, kteří chtějí otestovat svoji kondici nebo jen vyzkoušet schody v této vysoké budově.

Krom toho, že přihlášení běžci udělají něco pro své zdraví, zúčastní se závodů, které mají ve světě dlouholetou tradici. Běžci zdolávají mrakodrapy a výškové budovy již několik desetiletí. V průběhu roku se po celém světě uskuteční až 250 podobných závodů, kterých se zúčastní přibližně 140 000 běžců. Letos je AZ Tower Vertical Sprint druhým závodem Towerrunning 160 - Brno / Bratislava a součastí Towerrunning Tour 2018 pod hlavičkou Towerrunning World Association. Zároveň je závod součastí Česko-Slovenského poháru a série Run Up 2018. Víc informací najdete na www.run-up.cz/cz-sk-cup. Zejména proto se očekává vysoká účast závodníků světové špičky v běhu do schodů.

Jedním z cílů AZ Tower Vertical Sprintu je vytvořit tradici tohoto sportu v České republice a zároveň dát šanci všem vyzkoušet si tuto netradiční disciplínu. Počet závodníků je limitovaný na 300 běžců. Časomíra se spouští vyběhnutím ze startu (vchod do budovy) a zastavuje se dosažením cíle na terase, která se nachází v 35. poschodí. Jen pro zajímavost, loňský vítěz - Slovák Tomáš Čelko - dosáhl čas pod tři minuty!

Stairs Up!